
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Through Hole - Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Male Pin |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Rows | 1 |
| Termination Post Length | 3.4 mm |
Stock: 46
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19949
Ext.Price$0.19949
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19949 | $0.19949 |
| 10 | $0.19742 | $1.97420 |
| 50 | $0.19536 | $9.76800 |
| 100 | $0.18101 | $18.10100 |
| 500 | $0.16771 | $83.85500 |
